nasze dotychczasowe rejsy

pływy 2005
Pierwszy rejs Bractwa na “Lady B” miał miejsce w 2005 roku. Jachtem dowodził kpt. Mieczysław Leśniak pływający obecnie na STS “Fryderyk Chopin”. Trasa biegła z Cuxhaven, przez angielskie Newcastle, duńskie Thyboron, Helgoland, z powrotem do Cuxhaven.

I Rejs Architektów
pod
honorowym patronatem Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej - ś.p. prof. Macieja Kysiaka oraz pod patronatem medialnym magazynów Architektura – murator oraz Jachting odbył si w dniach 12 - 21 maja 2006 na pokładzie STS Fryderyk Chopin i okazał si udan prób połczenia tradycyjnego pleneru z morskim rejsem szkoleniowym. W kocowym etapie winoujcie - Szczecin uczestniczył w nim osobicie honorowy patron Rejsu Architektów – Dziekan WA PW.

II Rejs Architektów
ju
2 tygodniowy, odbył si w sierpniu 2006 i powtórzył sukces majowej edycji. Około 30 studentów architektury z całej Polski zamustrowało na Chopina w Rostocku, żeby popłynąć przez bornholmskie Nexo, Helsingor, Lubeckę, Karslkronę i Hel do Gdyni.

Start reprezentacji Politechniki Warszawskiej i Bractwa Brygowego w Operacji Żagiel 2007
Start STS “Fryderyk Chopin” w regatach wielkich Żaglowców The Tall Ships’ Races 2007 był wielkim wysiłkiem logistycznym Bractwa. Udało się zorganizować dwa etapy, w czasie których przez pokład przewinęła się prawie 100 osób. “Chopin” zajął w I etapie
9-te, a w drugim wysokie 6-te miesjce. Rejs na trasie Aarhus, Kotka, Helsinki, Kotka, Tallinn, Mariehamn, Sztokholm, Szczecin organizowało całe środowisko Bractwa Brygowego z koordynacją w rękach Beaty Cyruchin (wtedy Pietkiewicz), Leszka Włochyńskiego i Mateusza Potempskiego.

III Rejs Architektów
miał miejsce w lecie 2007 roku i był równocześnie drugim etapem startu reprezentacji Politechniki Warszawskiej i Bractwa Brygowego w regatach
Operacja Żagiel (The Tall Ships’ Races 2007). Żeglowaliśmy z Tallinna przez alandzkie Mariehamn, ścigając się ze Sztokholmu do Szczecina. Udało nam się uplasować na wysokiej, 6. pozycji w klasie Wielkich Żaglowców. W rejsie uczestniczył ś.p. Dziekan WAPW prof. Maciej Kysiak oraz jego asystent arch. Jacek Kopczewski.

sylwester 2007 w Chorwacji
Rejs w dwie Bavarie 44. Trasa biegła z Vinisce przez Marinę, Komize, Korcule, Dubrovnik, Hvar, Trogir z powrotem do Vinisce. Organizatorami i jednocześnie dowądzącymi jachtami byli Marcin “Śierściuch” Dakowski i Mateusz Potempski.

Operacja Hellada - sylwester 2008 w Grecji
Rejs w dwa jachty. Trasa biegła z ateńskiego portu Kalamaki przez wyspy Poros, Kithnos, Serifos, Milos, Aiginę z powrotem do ateńskiego Kalamaki. Organizatorami byli Kuba “Fred” Fedorowicz oraz dowodzący jachtami Marcin “Śierściuch” Dakowski i Mateusz Potempski.

sylwester 2009 w Chrowacji
Rejs w dwa jachty. Trasa biegła z Biogradu przez Malij Losnij, Pulę, Verudę, Silbę, Bozavę, Zadar z powrotem do Biogradu. Organizatorami byli Janek Kohutnicki oraz dowodzący jachtami Mikołaj “Elajza” Kobos i Mateusz Potempski.

majówka 2011
Drugi bractwowy rejs na “Lady B” odbył się ostatnio - w maju 2011 roku. Podczas 9 dni jacht prowadzony przez kpt. Mateusz Potempskiego oraz oficerów Marcina Tyfę, Wojtka Sambora i Mikołaja Kobosa przebył trasę z Gdańska, przez Christianso, Kalmar, wkoło Olandii, do Burgsvik na Gotlandii i następnie na Hel i z powrotem do Gdańska.